728 x 90

ترفندهای حاکمیت و سه واقعیت برآمده از ۸۳ روز قیام

۸۳روز قیام با شعار مرگ بر خامنه‌ای...
۸۳روز قیام با شعار مرگ بر خامنه‌ای...

هر قیام و انقلابی که با استمرارش، تعمیق می‌یابد و گسترش ریشه‌هایش به پایه‌های ارکان حاکمیت مسلط می‌رسد، خماریِ دیکتاتور و اتاق فکر و ملازمانش را از هم می‌درد؛ طوری که دست‌آویز سر پا نگه‌داشتن سلطه‌شان، شکلک‌بازیهای باغ‌وحش‌پسند می‌شود. از قضا نزول شتابان از هیبت و اقتدارنمایی به چنین سیرک‌هایی، فقط پیام زوال سلول‌به‌سلول شاکله و ساختار دیکتاتور مسلط را ساطع می‌کند.

 

در چند روز گذشته به موازات تعمیق و استمرار قیام و رادیکال‌تر شدن مطالبات مردمی، شاهد طرح بگومگوهای مقامات و نمایندگان رژیم بر سر باید و نباید گشت ارشاد، بود و نبود حجاب و رفتن و نرفتن سراغ قانون اساسی هستیم.

آخوند منتظری دادستان کل کشور گفت: «گشت ارشاد از همان جایی که در گذشته تأسیس شد، از همان‌جا نیز تعطیل گردید» (سایت انتخاب، ۱۲آذر ۱۴۰۱).

آخوند منتظری: «مجلس و شورای عالی انقلاب اسلامی در حال کار و مطالعه روی مسأله حجاب هستند که نتایج آن تا ۱۵روز آینده مشخص خواهد شد؛ این تصمیم‌سازی‌ها باید بر اساس تدبیر صورت بگیرد» (سایت شرق، ۱۲آذر ۱۴۰۱).

آخوند محمد خاتمی در پیامی به‌مناسبت روز ۱۶آذر نوشت: «جامعه با شعار زیبای زن، زندگی، آزادی حرکت خود را به‌سوی آینده بهتر نشان می‌دهد» (سایت بهار، ۱۵آذر ۱۴۰۱).

از طرف دیگر آخوند حسین جلالی عضو دیگر کمیسیون فرهنگی مجلس ارتجاع مدعی شد: «۲۰ سال است گشت ارشاد نداشته‌ایم»! همین آخوند در ادامه‌ٔ اظهاراتش گفت: «حذف حجاب یعنی سقوط جمهوری اسلامی. تا دو هفته‌ٔ دیگر روسریها برمی‌گردد» (سایت نامه، ۱۴آذر ۱۴۰۱).

 

کلیه‌ٔ خبرهای مربوط به این مانورهای مضحک، رمالی‌های ابلهانه و بساط تفریح خاطر ناظران، گویای هول و هراس و وحشت کلیت رژیم آخوندی و باندهایش از تعمیق و گسترش قیام و هدف گرفتن رأس نظام هستند.

آیا تا یک ماه پیش تصور می‌کردید که ماشین جنایت گشت اغفال و حجاب اجباری و قانون اساسی، گریبان تمامیت نظام ملایان را بفشارد و در بزرگ‌ترین شقه‌ها و کش‌وواکش‌ها فروببرد؟

 

کدام این‌ها جمهوری اسلامی‌ِ آخوندی‌اند؟ هر دو این‌ها دقیقاً خودٍخود جمهوری اسلامیِ ولایت فقیهی‌اند! «دجالیت ماهوی» برای نظامی با چتر ولی‌فقیه، دو کار را ممکن می‌کند: بیشترین تخریب انسانیت و اخلاق و سبعانه‌ترین جنایات برای حفط سلطه‌گری! / بیشترین رمالی و حیرت‌انگیزترین میمون‌صفتی برای حفظ سلطه‌گری!

 

همان‌طور که در مقدمه اشاره شد، استمرار قیام و انقلاب ــ و اکنون پس از ۸۳روز ــ به پایه‌های ارکان حاکمیت آخوندی رسیده است و اتاق فکر و کارگزاران نظام را به شکلک‌بازیهای باغ‌وحش‌پسند و اتخاذ تاکتیک از این ستون به آن ستون فرج، واداشته است.

 

سه واقعیت برآمده از ۸۳روز قیام، بیان‌کننده‌ٔ موضع کنونی اکثریت قاطع جامعه و مردم ایران در قبال حاکمیت آخوندی هستند:

  • قیام جاری که با رادیکال‌ترین مطالبات، عمق اجتماعی یافته و از تمامیت نظام ولایت فقیه عبور کرده، سرنگونیِ تمامیت حاکمیت را هدف گرفته است. این موقعیت، تمام پل‌های گذشته را شکسته و تعادل‌قوای میان ۹۰درصد جامعهٔ ایران با حاکمیت، هرگز به قبل از قیام جاری برنمی‌گردد.
  • کم‌ترین مانور حاکمیت برای به‌اصطلاح اصلاح، نفی اصل ولایت فقیه در قانون اساسی و شخص ولی‌فقیه در رأس نظام با انحلال سپاه پاسداران است.
  • هر گونه شکلک‌بازی باغ‌وحش‌پسند از جمله هم‌سویی و هم‌نواییِ مبتذل با برخی شعارها، از قضا تهاجم بیشتر و رادیکال‌تر کردن قیام سراسری علیه نظام آخوندی را تجویز می‌کند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4f6f5625-2530-4112-9f29-ccbc2649e080"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات