728 x 90

تظاهرات واشنگتن، کهکشانی رخشان در شب ایران

تظاهرات واشنگتن ۳۱ خرداد ۹۸ درحمایت از مقاومت ایران و قیام
تظاهرات واشنگتن ۳۱ خرداد ۹۸ درحمایت از مقاومت ایران و قیام

تظاهرات ایرانیان در واشنگتن در ۳۱خرداد ۹۸، خبرها و گزارشات بسیاری را به خود اختصاص داد. این حرکت بزرگ، بازتاب‌های زیادی در رسانه‌های ایران و جهان یافت.

آنچه بی‌تردید از آماده‌سازی، تدارکات، هماهنگی و گردش کار صورت گرفته است، گویای یک کار بزرگ و مشترک ملی و میهنی توسط عناصر یک مقاومت در خارج از وطنشان است.

ابعاد کمی تظاهرات گویای هوشیاری ایرانیان و پاسخ به فراخوان آلترناتیو محبوبشان می‌باشد.

 

بنا‌ به اهمیت تظاهرات بروکسل و واشنگتن که پاسخی به موقعیت سرنوشت‌ساز کنونی است، ضروری به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین و برجسته‌ترین ویژه‌گی‌های آن بررسی شود:

ـ بعد از تظاهرات بزرگ ایرانیان در بروکسل، آماده‌سازی و برگزاری چنین تظاهراتی نشان از قدرت و انسجام یک مقاومت سراسری و ایرانی همراه با سازمانیافتگی می‌باشد. قدرتی که اصالت یک آلترنایتو را نمایندگی و بارز می‌کند.

ـ در سالگرد مقاومت انقلابی برای آزادی، آمادگی جامعه برای تغییر را بارز کرد. این تظاهرات در خارج از ایران بی‌شک زبان و خواسته و انتظار مشترک میلیون‌ها ایرانی را در داخل کشور نمایندگی می‌کند؛ ایرانی که حرف اصلی‌اش تغییر بزرگ به‌مثابه نفی حاکمیت ولایت‌فقیه است.

 

ـ این تظاهرات نشانی از دیپلماسی درخشان مقاومت را در ایجاد تغییر تعادل‌قوای جهانی به نفع مردم ایران، بارز نمود. دیپلماسی مقاومت طی ۴۰سال گذشته، یکی از نمونه‌های افتخارآمیز مقاومت ایران در پیچ و خم‌های پیچیدهٔ جهان سیاست بوده است. این دیپلماسی با دو شاخص استقلال و آزادی ایران، تلاش کرده است وجدان آگاه و بیدار انسان‌ها در سراسر جهان را به جانب منافع ملی و تاریخی ایران سوق دهد. در جهان مماشاتگر با ملایان و عصری که سیاست عجین تجارت گشته است، موفقیت‌های این دیپلماسی را می‌توان شکل دادن جبهه‌ای جهانی در برابر حاکمیت ولایت‌فقیه و لابی‌ها و استمالت‌جویان آن گواهی داد. تظاهرات بروکسل و واشنگتن نیز یکی از برگ‌های درخشان این دیپلماسی هستند.

 

ـ تظاهرات واشنگتن نمادی از قدرت آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت و مجاهدین را عرضه نمود. پاسخ همه‌جانبهٔ و گستردهٔ ایرانیان به فراخوان این فستیوال سیاسی از بروکسل تا واشنگتن، این حقیقت را اثبات می‌کند که آلترناتیو واقعی با دارا بودن تمام مشخصات ضروری یک جایگزین شایسته، برای ایرانیان در دسترس است.

 

ـ سلسه تظاهرات سالگرد مقاومت انقلابی برای آزادی بار دیگر این واقعیت و حقیقت را به ثبت رساند که ایرانیان در هر کجای جهان که باشند، رو به میهن و با عهد و میثاق با آرمان آزادی، دستان هم را می‌فشارند و پیرامون کانون مقاومت برای سرنگونی نظام آخوندها، هاله‌ای از عشق و همبستگی می‌آفرینند.

 

ـ امیدی که می‌پراکنند، توانایی‌ای که ترویج می‌دهند، یکپارچگی‌ای که شکل می‌دهند، غربتی را که به آشنایی متحول می‌کنند، یأسی را که می‌زدایند، تردیدی را که به یقین می‌رسانند، تنهایی‌ای را که به انبوهی بدل می‌کنند، دستی را که پاسخ می‌دهند، نیازی را که بدل به ایثار و فدا می‌کنند، نبودی را به بود و هستی بالغ می‌کنند و سمبلی از آینده را می‌آفرینند تا نمادی از قیامهای به‌هم پیوسته را از شهرهای ایران تا اروپا و آمریکا برپا دارند...

ـ عزمی که مبلغ آنند. اراده‌ای که غیرت و غرور و همت و حمیت را به میدان نبرد با شیطان‌سازی و وهم‌افکنی دیکتاتور می‌آورند تا طومار ۴۰سال دروغ و تزویر و ریا و پلشتی سیاست تبلیغاتی آخوندیسم و لابی‌ها و دنباله‌هایش را، آوردگاه افتخار ملی و میهنی و ایرانی باشند.

 

ـ در دودپراکنیِ کارخانه و صنعت آلترناتیوسازی تماماً مورد پشتیبانی ولایت فقیه، اینان از بروکسل تا واشنگتن راه‌حل و آلترناتیوی که ارائه و پشتیبانی می‌کنند، برنامهٔ ۱۰ماده‌ای مریم رجوی برای ایران آزاد و دموکراتیک و شورای ملی مقاومت ایران است.

ـ اتحاد و همبستگی در میان ایرانیان را بیش‌از‌پیش ترویج و حمایت می‌کنند. با گذشت چند دهه از غربت‌نشینی و رنج‌های زندگی پناهندگی، رنج و شکنج خلق محبوبشان را بدل به توان و انرژی برای با هم بودن و همبسته ماندن تا سرنگونی عامل اصلی همهٔ جدایی‌ها و فراق‌ها برگزیده‌اند. از این روی همیشه پر انرژی، با نشاط، آفریننده، راهگشا برای وصال به محبوب آزادی هستند.

 

ـ زمانه قرعهٔ نو می‌زند به‌نام پایداران و خالقان چنین شکوهمندی ملی و میهنی از بروکسل تا واشنگتن و برلین و...خوشا شما که نگاه امید ایران و تمنای سپیده‌دم خجستهٔ آزادی‌اش را در تمام لحظه‌های موعود، پاسخ گفته‌اید و عزم و اراده‌اش را گرداگرد هستی بدل به کوله‌باری نموده که در شهرهای جهان بر شانهٔ خویش دارید...

«ز سر می‌رود خوابِ نوشین من

تو و ماه و پروین به بالین من

سپهر تو و طاق مینای تو

بر و بومِ مه‌سا و زیبای تو

چو گلبرگ جان سو به سو می‌کشم

به دور جهان کو به کو می‌کشم

تو انگشتری زمین را نگین

تو را خواهم آزاد و فخر زمین»

 

مطالب مرتبط:

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات