728 x 90

قضاییه فاسد!

قضاییه فاسد!
قضاییه فاسد!

با دستگیری اکبر طبری معاون سابق قوه قضاییه رژیم به جرم فساد، این دستگیری و فساد در قوه قضاییه مورد بحث مهر‌ه‌ها و گزارشات رسانه‌های حکومتی است.

اکبر طبری‌پور پرنفوذترین فرد در دستگاه اداری قضاییه در زمان ریاست آخوند شاهرودی و آخوند صادق لاریجانی بود.

نقش و اهمیت این فرد در قوه قضاییه و فساد آن طوری است که علیرضا زاکانی یکی از عناصر باند خامنه‌ای در این رابطه می‌گوید: «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضاییه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت. این اقدام مناسب است ولی این‌که رها کنند و محاکمه نکنند، خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند».(سایت جهان نیوز ۴خرداد ۹۸)

البته طبری تنها فرد دست‌اندرکار فساد در قوه قضاییه نیست

احمدی‌نژاد به‌عنوان رئیس‌جمهور قبلی نظام سردمداران قوه قضاییه را متهم درجه یک فساد نامید و صادق لاریجانی را فاقد صلاحیت قانونی خواند

محمود صادقی یکی از نمایندگان باند روحانی از وجود ۶۳حساب بانکی ۱۰۰۰میلیاردی در قوه قضاییه به نام آخوند صادق لاریجانی خبر داد.

فساد در میان قضات که عناصر جنایتکار وابسته به حاکمیت هستند نیز بیداد می‌کند. در این رابطه

آخوند احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور رژیم اعتراف کرد که «ارتباطات غیراخلاقی و فساد مالی»، «بیشترین تخلفات قضات» است. (خبرگزاری تسنیم۶تیر ۹۸)

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عزل ۱۷۶قاضی به‌دلیل فساد ا اقتصادی عزل آنها را نشان‌دهنده گرفتاری قوه قضاییه به فساد دانست.(سایت الف ۱۳اردبیهشت ۹۵)

فساد در قضاییه آخوندی آن‌چنان گسترده است که حتی عناصر باند خامنه‌ای و دار و دسته موسوم به حزب‌الله هم به آن اعتراف کرده‌اند.

یکی از عناصر ریزشی باند خامنه‌ای به نام منصور نظری که به «شاعر مدافعان حرم» مشهور است در حضور آخوند محسنی اژه‌ای و تعدادی از ایادی خامنه‌ای در دانشگاهها، قوه قضاییه را در زمینه‌های زمین‌خواری، آب‌خواری، قاچاق مواد مخدر، قاچاق اسلحه و فساد اخلاقی متهم کرد.

او در مورد فساد قضات گفت: «حفاظت اطلاعات قوه‌ قضاییه توانایی‌اش کم است، قضات خیلی وارد هستند در سیستم‌ها فساد و بحث رشوه گرفتن، به‌راحتی نیروهای حفاظت را دور می‌زنند، نیروها کارشان را به درستی نمی‌توانند انجام بدهند». (کلیپ منتشر شده در آذرماه ۹۶)

در زمینه فساد در قضاییه روزنامه حکومتی جهان صنعت ۲۰مرداد ۹۸ نوشت: «دهه ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا تمام شد؛ دهه‌ای که مصادف با اختلاس‌ها و فساده‌ای اقتصادی فراوان در کشور و البته درون خود دستگاه قضا بوده است. قوه قضاییه که خود مسبب مبارزه با فساد است اما شرایط فعلی نشان از نفوذ فساد مالی به این دستگاه مهم کشور را دارد که این موضوع می‌تواند اعتماد مردم را به حکومت سلب کند».

اکنون در رأس قوه قضاییه آخوند دژخیم ابراهیم رئیسی پز مبارزه با فساد در درون قوه قضاییه و سایر نهادهای نظام گرفته است.

اما واقعیت این است که

اولا، شخص آخوند رئیسی سالیان از سردمداران قضاییه و چند سال هم معاون آخوند صادق لاریجانی بود که هم از تمامی جنایات و فساده‌ای قضاییه باخبر است و هم شریک تمامی فتنه و فساده‌ای این قوه است. انتظار مبارزه با فساد در درون قوه قضاییه از آخوند رئیسی به مصداق این است که چاقو دسته خودش را ببرد.

ثانیا، بسیاری از مفسدان در قوه قضاییه و سایر نهادهای حکومتی از سردمداران حاکمیت و عناصر بالایی آن هستند، اگر قرار باشد مبارزه واقعی با فساد باشد اول باید این عناصر از جمله شخص آخوند صادق لاریجانی، آخوند ابراهیم رئیسی، آخوند محسنی اژه‌ای و... حسابرسی و محاکمه شوند.

ثالثا، نهادی که فساد در آن مانند سایر ساختارهای نظام نهادینه است چگونه می‌تواند با فساد مبارزه کند. ضمن این‌که ورای مسأله فساد نهادینه در قضاییه آخوندها، این قوه که رئیس آن یک سردژخیم به تمام معناست یکی از اهرم‌های اصلی سرکوب نظام است و نهادی است کاملاً وابسته به ساختار فاسد ولایت‌فقیه که مأموریتش دفاع از همان نظام و سیستم فاسد است.

مبارزه با فساد وقتی امکانپذیر است که نهادی مستقل و پاک وارد صحنه شود و کیست که نداند که این نظام کاملاً با چنین نهادی غریبه است.

همه نهادها و از جمله قضاییه رژیم در خدمت حفظ نظام فاسد ولایت‌فقیه عمل می‌کنند.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات