728 x 90

ونزوئلا و وحشت رژیم آخوندی

تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو
تظاهرات مردم ونزوئلا علیه مادورو

در شرایطی که نظام ولایت فقیه راه برون‌رفتی از بحرانهای گریبان‌گیرش نمی‌یابد، تنگ‌ترشدن حلقه محاصره و تحریمها و روند تحولات بین‌المللی در رابطه با حکومت ونزوئلا که از حکومتهای متحد فاشیسم مذهبی است، وحشت سردمداران نظام را از پیامدهای بحران اقتصادی و خطر اعتراضات مردمی و قیام به اوج رسانده است.

 

احتمال تبدیل قیام ایران به یک مسأله بین‌المللی

امیر محبیان، از مهرهای باند ولایت فقیه که رسانه‌های حکومتی از او به‌عنوان تئوریسین این باند نام می‌برند، در پاسخ به این سؤال که «‌با توجه به افزایش فشارهای اقتصادی در سال ۹۸در ایران و اتفاقاتی که در کشورهایی مانند فرانسه و ونزوئلا رخ داده به چه میزان احتمال این مسأله وجود دارد که در ایران نیز شاهد واکنش مردم نسبت به وضعیت اقتصادی باشیم؟» ناگزیر اذعان کرد: «احتمال تبدیل شدن (قیام) به جریانهای منطقه‌ای و سراسری هم‌چنان‌که در دی سال ٩٦ رخ داد، ناممکن نیست. از نظر من این اعتراضات امری غیرطبیعی نیست. نظام باید در برابر این وضعیت جدید رویکرد و حتی راهبرد جدیدی اتخاذ کند. این‌که مردم در برابر مسائل حل‌نشده اعتراض کنند امری کاملا طبیعی است. اگر دیدیم کسی اعتراض نکرد باید تعجب کرد».

وی به کارگزاران حکومتی گوشزد کرد: «نظام اکنون در جایگاهی است که باید اعتراض را که به‌عنوان حق قانونی به‌رسمیت شناخته، عملاً اجازه دهد اعتراض وجود داشته باشد. اعتراض نباید عملی ضدانقلابی تلقی شود».

 

بحران آب و نفت و غذا!

در همین حال روز هشتم بهمن قاسم میرزایی نکو، عضو مجلس ارتجاع، هم‌سو با باند روحانی گفت:

«گذشته‌ها نمی‌گذرد، زخم خستگی این قصه‌ها امروز تهاجم فرهنگی است آن‌قدر که 

شعارها می‌شود تمام‌شدن ماجرای اصلاح‌طلب و اصول‌گرا و مجلس ختم نسل انقلاب.

ما هیچ! اما این، پایان قصه نخواهد بود!

گرگ پیر خسته، اژدهای هفت‌سر شده!

امروز دردها دیجیتالی درمان می‌شود و هزار فرقه و حلقه، لیکن سر حلقه دشمنی است که باید تیشه به ریشه بزند و نابود کند: بحران آب و نفت و غذا».

خاطرنشان می‌شود روز یکشنبه ۷بهمن ۹۷ نیز جهانگیری معاون‌اول آخوند روحانی در وحشت از انزوای مردمی رژیم گفت: «اگر مردم اعتراضی نسبت به شرایط دارند، باید اعتراض آنها شنیده شود. برای بالابردن اعتماد و امید اجتماعی باید ساختار‌های حکم‌روایی اصلاح شود».

 

میبینند و عبرت نمی‌گیرند!

و به این ترتیب با هر تحولی در صحنه سیاسی کشورها و با هر قیام و شورشی در هر کجای جهان، آن‌که قبل از همه و حتی بیش از حکام همان کشورها، در وحشت و دلهره فرومی‌رود و ترس از عاقبت خودش، گریبانش را می‌گیرد، اما آنچه که در این میان حیرت‌انگیز است، کودنی آخوندهاست که تمامی این صحنه‌ها را می‌بینند اما عبرت نمی‌گیرند!

 

بین‌المللی شدن قضیه ونزوئلا

اکنون در حالی‌که قیام مردم ونزوئلا بین‌المللی شده و تاکنون چندین کشور جهان حکومت موقت به‌ریاست رئیس مجلس این کشور را در مقابل حکومت مادورو به‌رسمیت‌ شناخته‌اند، با اولتیماتوم ۶کشور اروپایی به مادورو برای برگزاری سریع یک انتخابات زودرس جهت حل و فصل مسالمت‌آمیز و دموکراتیک مسأله ونزوئلا، بحران آن کشور وارد مرحله جدیدی شده است. اسپانیا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، پرتغال و هلند روز شنبه ۶بهمن ۹۷ این ضرب‌الاجل را صادر کردند.

پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان نیز که در پاناما به‌سر می‌برد، در پاسخ به سؤال یک خبرنگار، ضمن آرزوی سلامت برای مردم ونزوئلا گفت من حامی مردم ونزوئلا هستم.