728 x 90

یک پیام بی‌خاصیت در اوج بحرانها و جنگ باندی

پیام بی‌خاصیت!
پیام بی‌خاصیت!

روز ۲۴بهمن ۹۷ خامنه‌ای در یک پیام مفصل و به‌شدت خالی و بی‌خاصیت تحت عنوان «گام دوم انقلاب» و «دومین مرحله‌ٔ خودسازی و تمدن‌سازی»! به همه چیز پرداخت جز بحرانهای گریبانگیر رژیمش از کنفرانس ورشو، تا فضای انفجاری جامعه، تا ازهم‌پاشیدگی اقتصاد، تا بلاتکلیفی بر سر برجام و لوایح FATF و غیره...

این در شرایطی است که روزبه‌روز که رژیم به موعد و سرآمد مهلت FATF یعنی ۲۷بهمن نزدیک می‌شود، جنگ و دعوای باندهای رژیم بر سر تصویب یا عدم تصویب لوایح FATF هم هر روز اوج بیشتری پیدا می‌کند.

خامنه‌ای طی پیامی که ۲۴بهمن از تلویزیون رژیم پخش شد، تلاش کرد با وارونه‌گویی و حرف‌درمانی، بر زخمها و بحرانهای درمان‌ناپذیر رژیمش مرهم بگذارد!

عمدهٔ پیام خلیفه ارتجاع به اباطیلی در مورد پیشرفتهای تکنولوژیک، اقتصادی و علمی رژیم در سطح جهانی اختصاص داشت. خامنه‌ای مدعی شد که سرعت پیشرفتهای علمی رژیم برای جهان غافلگیرکننده و ۱۱برابر شتاب رشد متوسط علم در جهان بوده است!

خامنه‌ای در برشمردن دست‌آوردهای بیشمار رژیم ادعا کرد، امروز چالش بر سر «برچیدن بساط نفوذ آمریکا از منطقه‌ٔ غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از حزب‌الله» در سراسر منطقه است.

خامنه‌ای بر سر بحرانهای مرگبار اقتصادی رژیم، فرصت را برای گوشمالی روحانی و باند او مغتنم شمرد و گفت: «این‌که کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه‌زدن بر پنجه‌ٔ گرگ است» خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هر چند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر می‌شود».

خامنه‌ای هم‌چنان از تعیین‌تکلیف رژیم در مورد مسائل عاجلی مانند FATF طفره رفت و گذاشت که باندهای رژیم بر سر آن همدیگر را پاره‌پاره کنند.

در همین حال واعظی، رئیس‌دفتر روحانی، در حاشیه هیأت دولت در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیش‌بینی وی درباره نتیجه جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمینه کنوانسیون پالرمو، اظهار کرد: «در جلسه هیأت دولت درباره این موضوع مطالبی مطرح شد و وزرا و مسئولان ذیربط حرفی اساسی مطرح کردند مبنی بر این‌که مجمع تشخیص باید فضای امروز ما در دنیا و فشارهایی که آمریکا به ایران وارد می‌کند را به‌خوبی متوجه باشد و این شرایط به اعضای مجمع توضیح داده شود تا تصمیمی که این مجمع اتخاذ می‌کند، باعث افزایش فشار به مردم نشود».

وی اضافه کرد: «برخی از مسئولان گفتند با وجود فضایی که امروز بانکها ایجاد کرده‌اند، اگر لوایح مربوط به FATF تصویب نشود، این فشارها بیشتر می‌شود. بنابراین اگر تصمیمی اتخاذ می‌شود، مسئولیت آن نیز باید پذیرفته شود».

اظهارات واعظی واکنش شدید باند ولی‌فقیه را برانگیخت و آنها آن را تهدید اعضای مخالف مجمع تلقی کردند.

آخوند مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به دستورکار روز شنبه این مجمع جهت صدور رأی نهایی درباره پذیرش نظر مجلس و یا شورای نگهبان در مورد لایحه الحاق کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی با اشاره به اظهارات واعظی گفت: «وقتی مجمع تشخیص مصلحت نظام به این نتیجه برسد که مصوبه‌ای زیان‌هایش از فواید آن برای کشور بیشتر است، قطعاً فقط طبق مصلحت کشور نظر خود را خواهد داد، نه معیار پذیرش عواقب یا مسئولیت نتایج».

سایت حکومتی شعار سال در واکنش به اظهارات واعظی نوشت:‌ «چرا رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و کلاً اعضای دولت به‌جای تأکید بر بحث و اقناع اعضای مجمع، آنها را تهدید می‌کنند که مسئول مشکلات آینده می‌باشند. از دیدگاه دولت آیا این نوع ادبیات و اقدامات بر نظر اعضای مجمع تاثیرگذار است؟! و کلاً با گفتمان دولت تدبیر و امید چه نسبت و قرابتی دارد؟».

ملاحظه می‌شود که به‌رغم شرایط بحرانی که رژیم بر مبنای مواضع و حرفهای رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی در آن دست و پا می‌زنند ولی خامنه‌ای در پیام مفصلش به همه چیز پرداخت جز بحرانهای گریبانگیر رژیمش!

آیا بحرانها را نمی‌بیند؟ آیا شرایط انفجاری جامعه ایران و انزوای جهانی رژیم را درک نمی‌کند و آیا...؟ جواب روشن است. او بهتر از هرکس در نظام آخوندی به شرایط وخیم رژیم و بحرانهای متعدد و کشنده آن اشراف دارد، اما از آنجا که در بحران بی‌راه‌حلی دست و پا می‌زند توان تصمیم‌گیری بر سر دوراهی تسلیم یا مقابله با جامعه بین‌المللی که حاصل هر دو سرنگونی نظام است را ندارد. این یعنی بن‌بست!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات