728 x 90

اعتراف ناگزیر دیگری به فساد نهادینه در نظام

اختلاس‌های چندصد میلیاردی
اختلاس‌های چندصد میلیاردی

تلویزیون رژیم شب گذشته با آب و تاب و از زبان بالاترین مقامات قضایی و پلیسی از کشف چند دزدی و اختلاس چند هزار میلیارد تومانی خبر داد! اعداد آن‌قدر بزرگ و حیرت‌آور بود که حتی تلویزیون رژیم هم آن را عجیب و غریب و شنیدنی! توصیف کرد.

آخوند منتظری دادستان کل رژیم هم گفت: «یک مدیرعامل در یک شرکت با همکاری همسرش ۸هزار و ۸۰۰میلیارد تومان پول از مردم گرفتند برای تجارت و فرار کردند. اموالی که از اینها توانستیم توقیف کنیم، فقط ۲۶۰میلیارد است. پرونده شرکت بناب، ۱۱۱۷خودرو وارد کرده، ۴۰۰تا را تحویل داده، ۱۱۹خودرو در گمرک توقیف شده، حدود ۶۰۰تاش معلوم نیست کجاست»!

دادستان کل رژیم در ادامهٔ اظهارات خود عدم نظارت را منشأ فساد در لیزینگ خودرو عنوان می‌کند، اما اگر ناظر خودش سارق باشد تکلیف چیست؟!

منتظری در ادامه گفت: «بانک مرکزی متأسفانه هیچ نظارتی بر این شرکتهای لیزینگ نداشت، تا یک مقطعی بانک مرکزی مدعی بود می‌گفت من مسئولیتی ندارم من نظارتی بر شرکتهای لیزینگ ندارم ما گفتیم چرا داری! و بالاخره معلوم شد که دارد و تأیید شد که دارد. اگر فقط بانک مرکزی بر شرکتهای لیزینگ نظارت می‌کرد ما امروز قطعاً و مسلماً مواجه با این پرونده‌های قطور نبودیم».

دادستان کل رژیم که گویا فرصتی به دست آورده بود تا ضمن خراب کردن همه افتضاحات بر سر دولت روحانی، ولی‌فقیه ارتجاع را از این میدان در ببرد، در ادامه به یکی دیگر از افتضاحات رژیم در مورد بانک مرکزی پرداخت: «حکمی که دیوان محاسبات صادر کرده، خب این حکم انفصال قطعی بوده یا نبوده، اگر نبوده، چرا می‌گویید؟ اگر بوده چرا اجرا نکردید؟ این حکم اجرا نشد تا زمانی که رئیس بانک مرکزی برکنار شد یا استعفا داد. بعد از ۸ماه آقای رئیس دیوان محاسبات می‌آید این را در تلویزیون می‌گوید».

جالب است که همین آخوند منتظری که به یک چرخه فساد و شبکه درهم‌تنیده اختلاس اعتراف می‌کند، روز ۱۸مهر ۹۷ در یک سخنرانی دیگر وقیحانه گفت: «وجود فساد در کشور ما موردی است و ما فساد سیستماتیک در ایران نداریم، فساد سیستماتیک به‌معنای این است که همه مدیران از بالادست تا پایین، به‌دنبال فساد باشند در حالی که... تنها برخی مدیران میانی ممکن است مواردی از فساد را داشته باشند».(خبرگزاری مهر ۱۸مهر ۹۷)

اما تلویزیون رژیم ۱۸مهر ۹۷ با آب و تاب و بیان سینمایی از بازداشت مدیرعامل سکه ثامن که دست‌کم از ۱۸۰۰نفر کلاه‌برداری کرده بود، خبر داد:

متهم:‌ «دلهره این را داشتم که دستگیر می‌شوم، اما نه به این سرعت».

رئیس پلیس فتا: «این فرد با یک عملیات گسترده پلیسی کمتر از ۵روز دستگیر شده...».

گوینده: «متهم اول می‌رود دبی و بعد می‌خواسته از طریق یک کشور ثالث که پلیس فتا اسمش را اعلام نکرده، به کانادا فرار بکند، اما غافلگیر می‌شود».

به این ترتیب به‌نظر می‌رسد که تلویزیون حکومتی می‌خواهد به مردم غارت‌شده دلخوشی بدهد که باکی نداشته باشید که دزدان که گویا هیچ ارتباطی با هیأت حاکمه ندارند، یکی در روز روشن ۸۸۰۰میلیارد تومان را به جیب می‌زند و دیگری کلاه ۱۸۰۰نفر را برمی‌دارد و فرار می‌کنند. اما پلیس و دستگاههای مربوطه آن‌قدر هوشیار و تیز و فرز هستند که آنها را در آسمان و زمین و هر جا که باشند بلافاصله دستگیر می‌کنند و برمی‌گردانند!

اما لطفاً این دستگاههای این‌قدر هوشیار و زرنگ توضیح بدهند آن موقع که این دزدان روز روشن و لابد در یک مدت طولانی مشغول دزدی و برداشتن کلاه هزاران نفر بودند، کجا بودند؟ نکند خود آنها هم دانسته یا ندانسته آلت‌دست دزدهای بالاتری بودند که هیچ‌وقت شناخته نمی‌شوند؟!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات