728 x 90

از مروارید تا الماس (۵)

بررسی کرنولوژیک وقایع مهم در منحنی رو به صعود کارزار بین مقاومت ایران و دیکتاتوری آخوندی از ۱۵شهریور ۹۷ تا ۱۵شهریور ۹۸

اشرف ۳
اشرف ۳

۲مرداد ۹۸ـ تدوام دادخواهی خون شهیدان و جیغ بنفش آخوند مصطفی پورمحمدی

در شماره قبل خواندیم برگزاری اجلاس سالیانهٔ مقاومت در اشرف ۳ و سلسله تظاهرات مکمل آن در کشورهای خارجی، موقعیت و اعتبار جدیدی برای تنها آلترناتیو مشروع این نظام به‌وجود آورد. راه‌کار سرنگونی این رژیم و قابل‌دسترس بودن آن را بیش‌از‌پیش برجسته کرد. تداوم جنبش داد‌خواهی، جلادانی را که تا مرفق دست در خون شهیدان قتل‌عام ۶۷ داشتند به هول و هراس انداخت. آخوند مصطفی پورمحمدی، برای پوشاندن وحشت خود از روز سرنگونی و تصفیه‌حساب اقدام به اتخاذ تاکتیک فرار به جلو کرد و گفت:

«جنگ ما با مجاهدین تمام نشده و ما هم‌چنان در میدان جنگ هستیم و با مجاهدین تصفیه‌حساب نکرده‌ایم»!

یادآوری می‌شود که مریم رجوی در سخنرانی خود در کنفرانس دادخواهی قتل‌عام شدگان ۶۷ گفته بود:

«زمان آن است که جامعه جهانی به‌ ۳دهه مصونیت سران رژیم آخوندی از پاسخگویی به‌ جنایت‌هایش خاتمه بدهد.

زمان آن است که پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به‌خصوص اعدام‌های دهه ۶۰ و قتل‌عام ۶۷ به ‌شورای امنیت ملل ‌متحد ارجاع شود.

زمان آن است که خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

زمان آن است که سازمان ملل یک کمیسیون تحقیق بین‌المللی درباره قتل‌عام ۶۷ تشکیل دهد.

و زمان آن است که جهان حق مردم ایران را برای مقاومت و نبرد برای سرنگونی فاشیسم دینی به‌رسمیت بشناسد».

 

۷مرداد ۹۸ـ اظهارات هراس‌آلود علی رازینی و اعتراف به اعدام صحرایی اسیران عملیات فروغ جاویدان

بعد از مصطفی پورمحمدی، نوبت به آخوند علی رازینی رسید تا از یک‌سو بگوید که مجاهدین سر موضع باقی ماندند و مانده‌اند و به‌عنوان تهدید سرنگونی هم‌چنان حضور دارند و از سوی دیگر به ابعاد شقاوت اعتراف کند و بگوید که برای مقابله با آنها «دادگاه صحرایی» تشکیل دادیم:

«...یک عده از رزمندگان گفتند روحیه بچه‌ها خراب است، شهید داده‌ایم، این‌ها را به کرمانشاه منتقل نکنید. همین‌جا حکم را اجرا کنید. در شهر جنگ‌زده که تا دیروز در اشغال (مجاهدین) بوده و همه شهر از ترس (مجاهدین) تخلیه شده، کجا اعدام کنیم؟ یک ساختمان نیمه‌کاره بر سر یک سه‌راهی بود. طبقه اول آن ساخته شده بود و اسکلت طبقه دوم را زده بودند، ولی طاق نزده بودند. گفتم آنجا اجرا می‌کنیم. زمانی حوالی ساعت ۴ یا ۵ بعدازظهر بود که ما موافقت کردیم حکم این ۳نفر را در شهر اسلام‌آباد اجرا کنند و حکم آنها به‌صورت حلق‌آویز اجرا شد...».

 

۱۳مرداد ۹۸ـ علی ربیعی و اذعان به تنگناهای رژیم در دوران سرنگونی

علی ربیعی، سخنگوی فعلی دولت روحانی یا همان «عباد شکنجه‌گر» سابق، پا را از ۲جلاد دیگر فراتر گذاشت و رک و پوست کنده گفت:

«هنوز الآن ما در شرایط مرصاد هستیم، البته خطرناک‌تر و پیچیده‌تر و من خودم را گاهی در تنگه احساس می‌کنم»!

دقت کنید: «شرایط فروغ جاویدان»؛ «و البته خطرناک‌تر و پیچیده‌تر».

همین پاسدار عباد یک هفته قبل در ۶مرداد ۹۸، ضربات دریافتی از مجاهدین در کهکشان و حمایت بی‌نظیر بین‌المللی از مجاهدین را با لرزهٔ سرنگونی در عملیات فروغ جاویدان مقایسه کرده و گفته بود:

«فکر می‌کردم که چقدر شباهت داره دوران امروز با دوران مرصاد از برخی جهات. واقعاً فکر می‌کردم امروز در تنگه چهارزبر ایستاده‌ام... من این شباهتی که امروز از روز حمله سازمان مجاهدین خلق، در عملیات مرصاد با آن چیزی که این روزها داریم نسبت به ایران تحلیل‌ها را می‌شنیدیم، شباهت زیادی یافتم. امروز هم پشت صحنه تخریب چهره‌های خدوم و زحمتکش نظام همین افراد سازمان منافقین هستند».

آیا بهتر از این می‌شد به دوران آماده‌باش سرنگونی و جایگاه اعتلا یابندهٔ اشرف ۳ اعتراف کرد؟

حاکمیت ولایت‌ فقیه طی سالیان تلاش کرد مجاهدین را ریشه‌کن کند، وجودشان را از اساس انکار و آنها را تمام‌شده قلمداد کند و... اما اکنون مجاهدین و خطر ناشی از آنها برای استبداد دینی چنان ابعادی به‌لحاظ داخلی و اجتماعی و سیاسی و بین‌المللی پیدا کرده که دیگر قابل‌کتمان نیستند و دیگر نمی‌شود آن را انکار یا کوچک‌نمایی کرد.

 

۱۰مرداد ۹۸ـ لیست‌گذاری و تحریم وزیر امورخارجهٔ ارتجاع، محمدجواد ظریف از سوی آمریکا

به‌دنبال تحریم بیت‌ خامنه‌ای، ماله‌کش بزرگ سیاست‌ها و جنایت‌های ولی‌ فقیه، محمدجواد ظریف نیز در لیست تروریستی قرار گرفت و تحریم شد. این یک ضربه کاری به سیاست استمالت و مماشات با دیکتاتوری آخوندی بود.

 

۱۰مرداد ۹۸ـ پیام شماره ۱۴مسعود رجوی ـ تحریم ظریف تیر خلاص به برجام - ترکیدن بادکنک دولت اعتدالی

در این پیام در مورد تحریم وزیر امورخارجهٔ دیکتاتوری آخوندی از جمله آمده بود:

«طناب تحریم بر گردن ظریف پیچیده شد. همزاد قاسم سلیمانی، کارچاق‌کن و پاچال‌دار بین‌المللی ولایت در مقام وزیر خارجه دولت اعتدالی که به امید استحالهٔ رژیم توسط دولت سابق آمریکا باد شده بود، هم‌چون بادکنک ترکید. این به‌مثابهٔ تیر خلاص به برجام و دولت اعتدالی آخوند روحانی است.

فرمود به دوستان همزاد

تا بر پی او روند چون باد

***

اکنون وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید: «جواد ظریف، وزارت‌خارجه‌ای را نظارت می‌کند که با یکی از بدنام‌ترین نهادهای دولتی یعنی نیروی قدس سپاه پاسداران هماهنگ کار می‌کند که مقاماتش پیشاپیش به‌خاطر تروریزم و حقوق‌بشر، نامگذاری شده‌اند».

 

۲شهریور ۹۸ـ هشدار وزیر اطلاعات نسبت به حمله سنگین دشمن در فضای مجازی: «ما از دشمن عقب هستیم»

شنبه‌شب ۲شهریور ۹۸ وزیر اطلاعات آخوندها در تلویزیون رژیم ظاهر شد و نسبت به حمله سنگین دشمن در فضای مجازی هشدار داد و تأکید کرد ما از دشمن عقب هستیم. کیهان خامنه‌ای هم روز بعد طی یک مقاله مفصل هشدارهای مشابهی داد.

اکنون می‌توان مفهوم هشدار خامنه‌ای در روز ۳۰مرداد ۹۸ را دریافت که به بالاترین سران نظام می‌گفت: «نترسید و بی‌تابی نکنید!»

کهکشان درخشان اشرف با حضور ۳۵۰شخصیت معتبر حقوقی، سیاسی و بین‌المللی از ۴۷کشور به مدت ۵روز در اشرف آن‌قدر در بدنهٔ نظام و شخص خامنه‌ای شوک وارد کرد که هر روز از یک سمت نظام هشدار «نترسید، نترسید» و «از دشمن عقب هستیم» شنیده می‌شود. این شوک و هشدارها تا آنجا بالاگرفت که آخوندها همایشی ۵روزه در مشهد برگزار کرده و در آن ۳۰۰خرمهره خامنه‌ای تحت عنوان «اساتید بسیج» شرکت کردند.

آخوند حاجی صادقی، نماینده خامنه‌ای در سپاه، در مصاحبه‌ای که با تلویزیون رژیم داشت، در تشریح هدف این همایش ضمن تأکید بر این‌که «دشمن یک جبهه علیه نظام درست کرده»! گفت: «هدف این است که به بسیجی‌ها گفته شود در مقابل دشمن و فضای مجازی وانروند و پشت رهبری رو داشته باشن»!

این نمونه‌ها یک وضعیت بحرانی در رژیم را به‌تصویر می‌کشند.

با در نظر گرفتن آنچه گفته شد، می‌توان به این نتیجهٔ‌ رسید که ارتش آزادیبخش ملی ایران، با اقدام به هجرت بزرگ و انتقال کادرهایش به خاک آلبانی وارد فاز تهاجی علیه دیکتاتوری آخوندی شد. شاخص این مرحله برپایی اشرف ۳ و تبدیل آن به یک شهر زیبا و پرنشاط است.

برگزاری اجلاس سالیانهٔ مقاومت در اشرف با کنفرانس‌ها و تظاهرات مکمل آن در کشورهای مختلف، اشرف ۳ را در ابعاد جهانی مطرح ساخت و سرنگونی دیکتاتوری آخوندی را در چشم‌انداز قرار داد. اذعان به این واقعیت را از خلال اظهارات هراس‌آلود خامنه‌ای و برخی از آمران شکنجه و قتل‌عام شنیدیم حال خوب است، نظری شتاب‌زده نیز به برخی از بندهای سخنرانی‌ سخنرانان حاضر در اجلاس سالیانهٔ مقاومت ایران در اشرف ۳ بیاندازیم و شکوه و اعتلای مقاومت ایران در کسوت اشرف ۳ را از شهریور ۹۷ تا شهریور  ۹۸ از جنبه‌ای دیگر ببینیم.

 

اجلاس سالانه مقاومت ایران در اشرف ۳

اجلاس سالانه مقاومت ایران در اشرف ۳

 

سناتور جری هورکان از ایرلند

می‌خواهم به همه شما به‌خاطر آنچه که در اشرف ۳ انجام داده‌اید تبریک بگویم. موزه‌ای که دیروز دیدیم بسیار تاثیر‌گذار است شگفت‌انگیز و بسیار هولناک. یک رژیم جنایتکار در ایران حاکم است که حامی تروریسم است و بایستی از شر این رژیم برای تمامی جهان خلاصی پیدا کنیم. بایستی هر آنچه که در توانمان هست انجام دهیم تا این رژیم وحشی و خطرناک را سرنگون کنیم رژیمی که به مردم خود اجازه آزادی اجتماعات و تفکر و بیان نمی‌دهد. ما از سراسر جهان در اینجا هستیم برای حمایت از خانم رجوی و امیدواریم که همه ما به‌زودی در ایران، در تهران در جشن یک ایران آزاد و عادلانه حضور داشته باشیم.

 

آلخو ویدال کوآدراس

اشرفیهای عزیز،

شما شکست ناپذیر هستید به همین دلیل هست که من متقاعد هستم که هر چه زودتر رژیم شرور حاکم بر ایران که ۴۰سال است مردم را سرکوب کرده بی‌رحمانه سقوط خواهد کرد و دموکراسی و آزادی و یک زندگی خوب به مردم ایران اعطا خواهد شد...

بله اشرف ۲ و اشرف ۳ فقط یک اشرف هستند.

یک خط ادامه‌دار از شجاعت. ایمان و پایداری شگفت‌انگیز است که هرگز شکسته نشده از وقتی که سازمان مجاهدین نیم قرن پیش بنیان گذاشته شد و ما امروز اینجا هستیم که بگوییم اشرف ۴ در کار نخواهد بود چون‌که اشرف بعدی از همین الآن اسم خودش را بر روی خودش دارد. اسمی که هزاران سال تاریخ را پشت سر خودش دارد و این صدها نسل از افراد فوق‌العاده عظیم با یک فرهنگ عظیم.. اشرف ۴ از همین اکنون اسم خودش را دارد و اسمش ایران است.

خود ایران آخرین اشرف خواهد بود همه کشور اشرف مورد علاقه ما خواهد بود.

آلترناتیو آماده است آلترناتیو وجود دارد و آن شورای ملی مقاومت و رهبر ما مریم رجوی است. مریم رجوی تیم توانایی را با هم گردهم آورده که من افتخار می‌کنم عضوی از آن باشم

ما اشرفی هستیم.

خانم رئیس‌جمهور اشرف بعدی در راه است هیچ چیز و هیچکس نمی‌تواند آن را متوقف کند و نام آن ایران است.

 

سالی بریشا، نخست‌وزیر سابق آلبانی

من در رابطه با طرح ۱۰ماده‌ای خانم رئیس‌جمهور رجوی بارها فکر کرده‌ام. به‌نظرم این طرح نشأت گرفته از آرمانهای ۱۲۰هزار شهید شماست.

طرحی است مبتنی بر ارزش‌های بین‌المللی که کشورها و جوامع آزاد را پیش برده.

این طرحی است که ایران را کشوری بزرگ و دوستی بزرگ برای ملتهای آزاد خواهد ساخت و من قطعاً از آن حمایت می‌کنم.

 

اد ملکرت، نماینده ویژه دبیرکل ملل ‌متحد در عراق ۲۰۰۹-۲۰۱۱

دوستان عزیز شما تشنه تغییر هستید. من سخنانم را فقط به یک نکته محدود می‌کنم. نکته‌ای که وقتی وارد اشرف ۳شدم توجه من را به خود جلب کرد.

وقتی که همه پرچمها را در اشرف دیدم پرچمهای همه کشورها را دیدم که در اینجا مورد نمایندگی قرار گرفتند بخودم گفتم عجب تغییری، چه تغییر بزرگی در مقایسه با آنچه که بیش از ۱۰سال پیش شاهدش بودم وقتی که وارد عراق شدم به‌عنوان نماینده ویژه ملل ‌متحد در آن کشور.

اصلا چیزی به نام اشرف به‌سختی بخشی از مسائلی بود که من توجیه شده بودم. اما الآن می‌بینم که به اینجا رسیده است.

 

سفیر رابرت جوزف ـ آمریکا

شما طی ۲روز گذشته به ما نشان دادید آرمانتان به پیروزی خواهد رسید من می‌گویم که مهمتر از ساختمانهای زیبایی که ساخته‌اید روحیه اشرف ۳ است.

من معتقدم که شاید این رژیم با شما با گلوله و زرهی بجنگد ولی این رژیم نمی‌تواند بر روحیه شما غلبه کند.

این روحیه با امید و امیدواری درهم‌آمیخته و فداکاری و تعهد برای یک ایران آزاد.

قدرت شما از حقیقت بر آمده و حقیقت بالاترین متحد شماست.

واقعیت این است که یک آلترناتیو واقعی برای این رژیم وجود داره اینجا سوریه و یا لیبی نیست.

یک دولت در تبعید وجود داره می‌تونه خلق ایران رو به‌سوی آزادی ببرد.

 

اینگرید بتانکور

من سال گذشته دیدم که چگونه رژیم ایران و حامیان آن تبلیغ می‌کردند که اشرف یک مکان بسته است و هیچ‌کس اجازه ورود به آن را ندارد. الآن تمام دنیا اینجا است...

شما یک مقاومت در هم ناشکستنی هستید. مقاومتی که اکنون قوی‌تر از همیشه هست. شما مشعل امید هستید. شما گلی هستید که در بیابان می‌روید و شما ققنوسی هستید که از خاکستر خود پر می‌کشد.

 

قاضی تد پو ـ آمریکا

رژیم آخوندی می‌گفت شما نمی‌توانید در اشرف دوام بیاورید، شما آنجا را به یک بهشت تبدیل کردید، بعد گفتند نمی‌توانید در لیبرتی دوام بیاورید، ولی آنجا را هم به بهشت دیگری تبدیل کردید، بعد گفتند هرگز نمی‌توانید آنجا را ترک کنید ولی شما توانستید به اشرف ۳ برسید و یک بهشت دیگر بسازید. یک کمپ اشرف شماره ۴ هم خواهد بود. امیدوارم آخرینش باشد، اشرف۴در تهران خواهد بود و همهٔ ما در آنجا به هم می‌پیوندیم.

 

تام ریچ، اولین وزیر امنیت ملی آمریکا

من به‌خاطر مهربانی و عشق شما از شما ممنونم.

من دیروز به موزه قدرتمند شما رفتم.

می‌توان کسی را زندان کرد، می‌توان زنی یا مردی را شکنجه کرد تا نقطه‌یی که پوستی کف پایشان نماند، شکنجه در قفسهای ۶۰سانتیمتری اما نمی‌توان در آنها یک ایده را کشت.

 

برنارد کوشنر، وزیر خارجهٔ پیشین فرانسه

خانم رجوی عزیز، من در اینجا یک شاهکار از دوستی و همبستگی را می‌بینم. واقعاً افتخارآمیز است. شما واقعاً شایسته‌اید که یک کشور واقعی را بنا کنید. این جا بسیار عالی بنا شده. در اروپا به اشرف ۳ که آمدیم این یک جایزهٔ شایسته بود برای کسانی که از شما حمایت می‌کردند و هم برای شما که از مردمتان پشتیبانی می‌کنید.

 

بارونس ورما، عضو مجلس اعیان انگلستان

به خواهرم و به دوستم مریم رجوی سلام می‌کنم. به ساکنان اشرف ۳ سلام می‌کنم.

از زنانی که پیشتار مقاومت ایران هستند سپاسگرازم. هیج کس قوی‌تر و شجاع تر از زنی نیست که برای کشورش می‌جنگد

نقش پیشتار زنان در مقاومت ایران نشان‌دهنده آن چیزی است که در ایران آینده رخ خواهد داد.

بسیاری از زنان توسط رژیم ایران دستگیر شده‌اند و به‌نحو غیرانسانی در زندانها شکنجه شده‌اند.

وقتی رژیم ایران زنان را به شهروندان دست دوم تبدیل کرده زمانی است که جهان باید برخیزد و از شما و از مقاومت شما حمایت کند.

یک زن مسلمان (مریم رجوی)، مقاومت ایران را به خاری در چشمان رژیم آخوندی تبدیل کرده است و هر کنفرانس موفقی که صورت می‌گیرد یک زن هست که در قلب این جنبش قرار دارد.

 

میشل آلیوماری، وزیر ارشد اسبق دولت فرانسه

سالهاست که شما را می‌شناسم و شما را مورد ستایش قرار می‌دهم و به شما عشق می‌ورزم. از آرامش شما خوشم می‌اید. از عزم جزمتان از شجاعتتان از عشقی که برای ایران آزاد دارید. در این سالیان از شما تشکر می‌کنم از آزمایشهایی که عبور کردید

مریم عزیز شما امروز پوششی سبز دارید. می‌دانم که رنگ اسلام است و در بسیاری از کشورها، همچنین رنگ امید است.

چطور می‌توانیم اینجا در اشرف ۳در رابطه با امید صحبت نکنیم. به‌نحوی فوق‌العاده و شگفتی آور در این فرصت کم شما توانستید قدرت و اراده خود را به نمایش بگذارید. این باعث شد که یک شهر واقعی بنا شود.

 

سناتور توریسلی

از دریای خزر تا تهران هر کجایی که مردان و زنان بلند می‌شوند می‌گویند من یک اشرفی هستم. من هیچگاه تسلیم نمی‌شوم، عقب‌نشینی نمی‌کنم و من یک ایرانی هستم و همواره ایستاده‌ام.

امروز چیزی که با صحبت‌های یک زن (مریم رجوی) شروع شد اکنون صدایی است که در همه جهان می‌پیچد. بنابراین از هر رسانه‌یی که صحبت ما، فریاد ما در رادیوها در تلویزیونها و یا از طریق هر وسیله‌یی که دارید می‌شنوید؛‌ اکنون زمان شما فرا رسیده است. ما آماده هستیم. اکنون لحظه شماست. به دانشجویان می‌گویم این صدا را بشنوید. اگر تاکنون به این جنبش نپیوسته‌اید فردا بپیوندید. به تاریخ پاسخ بدهید و زندگی خود را و سرنوشت خودتان را به دست بگیرید. به کارگران می‌گویم اگر صدای من را میشنوید بازیچه سپاه پاسداران نباشید. زنجیرها را پاره کنید از ان شرایط بدی که دارید خود را خلاص کنید. زمان اکنون است.

 

رودی جولیانی

ما از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی حمایت می‌کنیم. طرحی که منطبق بر اعلامیه جهانی حقوق‌بشر است. این جنبش توانایی آن را دارد که قدرت را به دست بگیرد. جنبشی که ایران را هدایت می‌کند. ما می‌توانیم از آنها حمایت کنیم. اگر تغییر رژیم در ایران محقق شود ما با مجاهدین آسودگی خاطر خواهیم داشت. این دروغ است که مجاهدین حامی ندارند. اگر حامی ندارند چرا رژیم آخوندها ۴۰سال است آنها را کشتار می‌کنند.

ما بخشی از این جنبش هستیم. اکنون شما مسئولیت دارید شما می‌دانید چه جنایتی علیه بشریت صورت گرفته است. شما باید اقدام کنید. من به سران رژیم ایران می‌گویم من از دموکراسی حمایت می‌کنم شما از دیکتاتوری. من از انسانهای با کرامت حمایت می‌کنم شما از قاتلان کشتار جمعی خوش‌بینی زیادی وجود دارد. شما می‌دانید بسا زودتر از آن که بدبینها فکر می‌کنند ما در ایران خواهیم بود.

حاضر حاضر حاضر.

از سر راه ما کنار بروید ما حاضر و آماده‌ایم.

...

و نقطه‌نظرها و اظهارات هم‌چنان ادامه دارد. نمی‌توان چشم فروبست و آنها را دستچین کرد اما مجال این نوشتار بیش از این اجازه نمی‌دهد. آنان همگی چیزی را می‌گویند که مریم رجوی در قسمتی از سخنرانی خود گفت:

«۲۰ماه پیش این جا قطعه زمینی بود که در آن هیچ چیز وجود نداشت. اما با دست‌های مجاهدین، با زحمت و کوشش بسیار، اشرف۳برپا و شکوفا شده است. مقصد ما اما تهران است، تهران آزاد شده از اشغال آخوندها.

اگر چه آخوندها میهن ما را ویران کردند. اما ما ایران را پس می‌گیریم و این زیباترین وطن را دوباره می‌سازیم.

ما این سفر را از ۳۰خرداد آغاز کردیم از آن نقطه که مسعود رجوی، یک مقاومت ریشه‌دار و پایدار را در برابر استبداد مذهبی برپا کرد. شورای ملی مقاومت را تأسیس کرد و ارتش آزادیبخش ملی ایران را برپا نمود.

حالا اشرف۳در امتداد سفری است که سرتاسر آن آغاز کردن، از نو ساختن و زنده‌ کردن است. در این سفر از ده سال پایداری خونین در اشرف محاصره ‌شده عبور کردیم و از چهار سال ایستادگی در قتلگاه لیبرتی.

حالا این فصل دیگری از راهپیمایی بزرگ به‌سوی آزادی است، به‌سوی ایران آزاد؛‌ به‌سوی مقصدی با شکوه‌ و البته با رنج بسیار و با رود خروشان خون شهیدان.»

 

از مروارید تا الماس

این نوشتار با بررسی یک بازهٔ زمانی از شهریور ۹۷ تا شهریور ۹۸ می‌خواست به تعبیر مریم رجوی گوشه‌ای از این «راهپیمایی بزرگ به سوی آزادی» را به نمایش بگذارد و نشان دهد چگونه اشرف ۳ توانست از یک قطعه زمین به شهری بر بام جهان تبدیل شود و آرزوها و آرمانهای مردمش را نمایندگی کند.

اشرف ۳ همان اشرف ۲ و اشرف ۱ است؛ مرواریدی که در صدف رنج‌ها، مرارت‌ها، سختی‌ها، شکنجه‌ها، شهادت‌ها، موشک‌باران‌ها و محاصره‌ها خود را یافت، در دامن روزها و شب‌های متمادی از مقاومت و ایستادگی پرورده شد، بالغ گردید و سرانجام به‌صورت یک در سفته و خوشاب از صدف بیرون آمد تا خود را به چشمان منتظر مردم ایران و نگاه‌های شوق‌زدهٔ جهانیان بنمایاند و از مروارید به الماس تبدیل گردد؛ الماسی خوش‌تراش، بران و شب‌شکاف در دستان مریم رجوی برای رقم زدن سرنوشت مردم ایران به سوی آینده تابناک آزادی.

این است داستان مقاومت ایران از شهریور تا شهریور. از ۹۷ تا ۹۸ که در پنجاه‌و‌پنجمین تولد سازمان مجاهدین خلق ایران به آن باید چشم گشود و راه‌توشهٔ گام‌های بعدی قرار داد.

 

برای مطالعه بیشتر به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

از مروارید تا الماس ـ قسمت اول

از مروارید تا الماس ـ قسمت دوم

از مروارید تا الماس ـ قسمت سوم

از مروارید تا الماس ـ قسمت چهارم